Den otevřených dveří


Dny otevřených dveří 2023/2024

Milé uchazečky, milí uchazeči a drazí přátelé Univerzity Palackého,

Katedra psychologie Vás srdečně zve do krásné Olomouce na Dny otevřených dveří.

Zajímá Vás obsah a náročnost přijímacích zkoušek? Chtěli byste se dozvědět, jak vypadá studium u nás a co od něj očekávat? Nebo byste si rádi vyslechli tipy z první ruky ke studentskému životu v Olomouci, městě, které nikdy nespí? Pak jsou pro Vás Dny otevřených dveří tou správnou událostí!

Připravili jsme si rozmanitý program, v rámci něhož na Vás čekají informacemi nabité přednášky (rozpis viz níže), audio-prohlídky budovy, návštěva moderně vybavené psychofyziologické laboratoře i neformální „talk-room“, kde se u šálku čaje od našich studentů a studentek dozvíte všechno, co Vás ke studiu zajímá.

 

KDY? v sobotu 27. ledna 2024 (9:00 až 15:00)

KDE? Katedra psychologie FF UP, Vodární 6, 779 00, Olomouc

 

TERMÍNY HLAVNÍCH PŘEDNÁŠEK:

čas: 9:15, 11:15, 13:00

název programu: Otevřené dveře otevřeným myslím: přednášky o studiu psychologie na FF UP

krátký popis programu: Připravili jsme si pro Vás informacemi nabité přednášky, během nichž se dozvíte vše, co Vás zajímá o přijímacím řízení, studiu i studentském životu v krásné Olomouci.

budova: Katedra psychologie FF UP, Vodární 6, 779 00, Olomouc

místnost: 204, v případě většího množství uchazečů 214 (druhé patro)

 

čas: 9:00 až 15:00

název programu: Studentský talk-room

krátký popis programu: Zahřejte se u šálku čaje, potěšte se něčím na zub a popovídejte si s našimi studenty a studentkami o čemkoliv, co byste o studiu psychologie chtěli vědět. Neformální prostředí a klidná atmosféra je něčím, co je pro naši katedru naprosto typické. Poznejte je také!

budova: Katedra psychologie FF UP, Vodární 6, 779 00, Olomouc

místnost: studentská místnost (třetí patro), místnost 216 (druhé patro)

 

čas: 9:00 až 15:00

název programu: Laboratoř virtuální reality a psychofyziologie

krátký popis programu: Seznamte se s širokými možnostmi studia i výzkumu v oblasti psychologie. Odborníci z naší katedry Vám vysvětlí, jak se třeba virtuální realita může použít ke zmírnění bolesti při ošetřovatelství, nebo otestují Vaše řidičské dovednosti. Na psychologii si každý přijde na své!

budova: Katedra psychologie FF UP, Vodární 6, 779 00, Olomouc

místnost: Laboratoř (přízemí)

 

čas: 9:00 až 15:00

název programu: Audioprohlídky budovy 

krátký popis programu: Projděte si budovu Katedry psychologie, po jejíchž chodbách procházelo už tolik významných osobností našeho oboru. Naše studentky pro Vás připravily nahrávky, které Vás možná přesvědčí, že i naše skromné prostory si Vás časem získají svým osobitým kouzlem. 

budova: Katedra psychologie FF UP, Vodární 6, 779 00, Olomouc

místnost: celá budova

 

čas: 9:00 až 15:00

název programu: ILAB, aneb místo, kde se fantazii meze nekladou

krátký popis programu: Prohlédněte si jednu z místností, která je našim studentům k dispozici pro jejich projekty či diplomové práce. ILAB je multifunkční místnost, v níž na Vás budou čekat zkušené studentky doktorského studia.

budova: Katedra psychologie FF UP, Vodární 6, 779 00, Olomouc

místnost: 213 (druhé patro)

 

Online program

název: Z dálky, ale přitom zblízka: poznejte Katedru psychologie FF UP online

popis: Poslechněte si vyučující a studenty různých programů mluvit o všem, co Vás ke studiu i životu v Olomouci zajímá. Poznejte Katedru psychologie FF UP zblízka, a přesto z pohodlí Vašeho domova.  

odkaz: Zájemcům jsou k dispozici záznamy z uplynulých ročníků, a to pod tímto odkazem: https://www.youtube.com/@katedrapsychologieffup2237

 

Tak neváhejte dorazit, těšíme se na Vás!

Vaše Katedra psychologie FF Univerzity Palackého v Olomouci

 

PS: Pro ty z Vás, kteří se již nemohou dočkat, přikládáme odkaz na videa z uplynulých ročníků Dnů otevřených dveří, která jsou k dispozici na našem YouTube kanálu. Aktuality najdete rovněž na Instagramu, Facebooku, či webových stránkách Katedry psychologie.


Archiv předchozích ročníků Dnů otevřených dveří

Dny otevřených dveří 2022/2023

Milé uchazečky a uchazeči, 

přijeďte se za námi podívat do krásné Olomouce na Dny otevřených dveří!

Ty nás čekají ještě v lednovém termínu 14. 1. 2023 (So) od 9 – 15 h.

V rámci dnů otevřených dveří u nás na katedře chystáme rozmanitý program! 

Zásadní informace se dozvíte na hlavních přednáškových blocích, kde nahlédnete do historie naší katedry, zjistíte, jak fungují přijímací zkoušky i přípravný kurz a poznáte navíc naši studentskou asociaci. Vše srozumitelně na jednom místě. Též se budete moci na cokoliv zeptat! Informační přednáškový blok trvá zhruba hodinu a bude v časech 9:30, 11:00, 12:30 a 14:00.

Dále pak můžete poznat katedru blíž díky komentovaným prohlídkám, kde Vás provedou samotní studenti v časech 10:35 a 13:35.

Mimo jiné se ponořte s námi do světa VR či měření lidské fyziologie v moderně vybavené laboratoři. Anebo jen skočte na Small talk do studentské místnosti (2.p.), kde Vás čeká malé občerstvení a naši studenti s odpověďmi na otázky, které Vám nedají spát!

Tak brzy na viděnou v Olomouci :)

P.S.: Čekání si můžete zkrátit záznamy z našich předchozích online DOD, které najdete na našem YouTube kanálu.

Dny otevřených dveří 2021/2022

Milé uchazečky a uchazeči, 

i letošní lednový Den otevřených dveří se bohužel, vzhledem k epidemiologické situaci, odehraje v online prostředí
Nemusíte se ale bát, celý zážitek i všechny důležité informace Vám pomocí streamů a videí zprostředkujeme až do pohodlí Vašich domovů! 

Den otevřených dveři se odehraje 15. ledna od 10:00!

Tentokrát jsme si pro Vás nachystali malou změnu! 
Den otevřených dveří bude mít podobu streamu, který bude vysílán z naší Facebookové stránky

 Videa z předchozích DOD najdete na YouTube kanál Katedry psychologie

Videa, ve kterých Vám představíme katedru a přiblížíme přijímací zkoušky, najdete ZDE

 

Dny otevřených dveří 2020/2021

Milé uchazečky a uchazeči,

letošní netradiční Dny otevřených dveří proběhnou vzhledem k trvajícím opatřením celé v on-line prostředí. I tak se vám ale budeme snažit vám z katedry zprostředkovat vše důležité! 

Den otevřených dveří se bude konat v sobotu 14. ledna od 9 do 14 hodin. Přednášky budou z katedry přenášeny přes YouTube kanál Katedry psychologie

Videa, ve kterých Vám představíme katedru a přiblížíme přijímací zkoušky, najdete ZDE

Harmonogram

9:00-10:00

Bakalářský a magisterský studijní program jednooborové psychologie

 • Live stream na youtube
 • V rámci živého vysílání se dozvíte veškeré potřebné informace ohledně bakalářského a magisterského studia na Katedře psychologie. Povíme si informace k přijímacím zkouškám, průběhu i ukončení studia a odpovíme Vám na Vaše dotazy.

10:10 – 10:50         

Doktorské studium, partnerské sítě praxí a celoživotní vzdělávání

 • Live stream na youtube
 • V rámci živého vysílání Vám bude představeno doktorské studium, partnerská síť praxí pro studenty Katedry psychologie Univerzity Palackého v Olomouci a program celoživotního vzdělávání. Připojte se a zeptejte se na cokoliv.

11:00-12:00

Laboratoř praktického pracoviště   

 • Live stream přes ZOOM
 • Laboratoř Praktického pracoviště disponuje řadou psychofyziologických a neuropsychologických přístrojů. Díky paletě těchto přístrojů a šíři jejich využitelnosti v oblasti psychologie se laboratoř Praktického pracoviště stává nejlépe vybaveným pracovištěm tohoto zaměření v republice.

12:05-12:35

Vše o Olomouci a jejím zázemí pro studenty

 • Live stream na youtube
 • V rámci živého vysílání se budete moci dozvědět, jak to v Olomouci funguje s ubytováním na kolejích, jak dobře vaří v menze, či která místa musíte vidět. Zkrátka vše, co Vám bude užitečné, až se stanete našimi studenty.

12:40-13:10

Program Erasmus+ a možností pracovních stáží u nás na katedře

 • Live stream na youtube
 • V rámci vysílání Vám přiblížíme Erasmus+ a možnosti pracovních stáží pro studenty Katedry psychologie Univerzity Palackého v Olomouci. Připojte se a zeptejte se nás na cokoliv.

13:15 – 14:00

Bakalářský a magisterský studijní program jednooborové psychologie

 • Live stream na youtube
 • V rámci živého vysílání se dozvíte veškeré potřebné informace ohledně bakalářského a magisterského studia na Katedře psychologie. Povíme si informace k přijímacím zkouškám, průběhu i ukončení studia a odpovíme Vám na Vaše dotazy.

Dny otevřených dveří 2019/2020

Milé uchazečky a uchazeči, vážení příbuzní, přátelé a známí naší Katedry psychologie Univerzity Palackého v Olomouci, rádi bychom Vás i v tomto akademickém roce pozvali na DOD, které se konají 6. prosince 2019 a 18. ledna 2020. 

Během DOD 18. ledna 2020 se budou konat 4 přednáškové bloky, ve kterých Vám bude představena Katedra psychologie, průběh přijímacích zkoušek a zodpovězeny budou i Vaše dotazy. Přesný harmonogram viz tabulka níže.

Katedra bude pro zájemce otevřena od 8:00 do 14:00. 

KATEDRA PSYCHOLOGIE
9:00 – 9:45
10:00 – 10:45
11:30 – 12:15
13:00 – 13:45


Prezentace o Katedře psychologie proběhnou v 1. patře budovy, která se nachází na Vodární 6, v učebně č. 204.

Tento rok se můžete opět zúčastnit prohlídky naší laboratoře virtuální reality a psychofyziologie, nebo vyzkoušet interaktivní výukovou laboratoř!

Informace k prezentacím Filozofické fakulty

„SPF nanečisto“ se 18. 1. 2020 konat budou.
Fakulta umožní všem zájemcům zkušební testování k přijímacím zkouškám (test SPF = test předpokladů ke studiu), výsledky pak uchazeči naleznou na této webové stránce od 24. 1. 2020. Testování proběhne v prostorách fakulty na Konviktu, Univerzitní 3, místnost AM v časech: 8:30, 10:00, 11:30 a 13:00 hodin, délka trvání testu je 50 minut. K registraci je třeba se dostavit vždy minimálně 15 minut před zahájením testování.

Dále by vás mohlo zajímat…
„PsyMate“ je student psychologie na české VŠ, který je ochotný obětovat trochu svého času, aby zodpověděl dotazy uchazečům o studium. Neváhejte kontaktovat PsyMates z naší katedry!“

Tým Katedry psychologie se těší na viděnou!

Den otevřených dveří v lednu 2020

Dny otevřených dveří 2018/2019

Přijďte se osobně seznámit s Katedrou psychologie Univerzity Palackého v Olomouci.
DOD se konají ve dnech 7. prosince 2018 a 19. ledna 2019.

Během DOD 7. prosince 2018 se budou konat 4 přednáškové bloky, ve kterých Vám bude představena Katedra psychologie, průběh přijímacích zkoušek a zodpovězeny budou i Vaše dotazy. Přesný harmonogram viz tabulka níže.

KATEDRA PSYCHOLOGIE
9:00 – 9:45
10:00 – 10:45
11:30 – 12:15
13:00 – 13:45

Prezentace o Katedře psychologie proběhnou v 1. patře budovy, která se nachází na Vodární 6, v učebně č. 204.

Tento rok se můžete opět zúčastnit prohlídky naší laboratoře virtuální reality a psychofyziologie, nebo vyzkoušet interaktivní výukovou laboratoř!

Informace k prezentacím Filozofické fakulty

„SPF nanečisto“ se 7.12. 2018 konat nebudou.

Dále by vás mohlo zajímat…
„PsyMate“ je student psychologie na české VŠ, který je ochotný obětovat trochu svého času, aby zodpověděl dotazy uchazečům o studium. Neváhejte kontaktovat PsyMates z naší katedry!“

Tým Katedry psychologie se těší na viděnou!

Den otevřených dveří 2018

The FAL Gallery Plugin configuration is not correct. Check the List Plugin config. Error: "Unknown Error"

Dny otevřených dveří 2017/2018

Milé uchazečky a uchazeči. I letos se za námi můžete přijít podívat. Srdečně Vás zveme na Dny otevřených dveří, které se budou konat dne 20.1.2018 od 9:00 do 13:00 u nás na Katedře psychologie, Vodární 6. Přesný harmonogram můžete najít zde.

Těšit se můžete na nás, koláčky, zajímavé prezentace, prohlídku laboratoří a mnoho dalšího. A sledovat můžete také náš Facebook.
A víte co je ještě skvělé? Existuje možnost zůčastnit se SPF nanečisto (Konvikt, Univerzitní 3, místnost AM). Více informací o SPF naleznete rovněž v našem letáku.

Těšíme se na Vás,
Vyučující a studenti Katedry psychologie

Den otevřených dveří 2018

The FAL Gallery Plugin configuration is not correct. Check the List Plugin config. Error: "Unknown Error"

Den otevřených dveří 2017

The FAL Gallery Plugin configuration is not correct. Check the List Plugin config. Error: "Unknown Error"

Dny otevřených dveří 2016/2017

Přijďte se osobně seznámit s Katedrou psychologie Univerzity Palackého v Olomouci.
DOD se konají ve dnech 25. listopadu 2016 a 21. ledna 2017.

Během DOD 21. ledna 2017 se budou konat 4 přednáškové bloky, ve kterých vám bude představena Katedra psychologie, průběh přijímacích zkoušek a zodpovězeny budou i vaše dotazy. Přesný harmonogram viz tabulka níže.

KATEDRA PSYCHOLOGIE „SPF NANEČISTO“ FILOZOFICKÁ FAKULTA
9:00 – 9:45 9:00 – 10:00 10:00 – 10:45
10:00 – 10:45 11:00 – 12:00 12:00 – 12:45
11:30 – 12:15 13:00 – 14:00
13:00 – 13:45

Prezentace o Katedře psychologie proběhnou v 1. patře budovy ve Vodární 6, v učebně č. 204.
Pro informace k „SPF nanečisto“ a prezentacím Filozofické fakulty, přejděte na:
http://www.ff.upol.cz/skupiny/zajemcum-o-studium/den-otevrenych-dveri/

Kapacita místnosti pro „SPF nanečisto“ je omezená a z loňského roku máme zkušenost, že poslední čas psaní testů (13:00) navštěvuje nejvíce zájemců. Doporučujeme tedy uchazečům, kteří se chystají navštívit jak prezentace katedry (či více kateder), tak „SPF nanečisto“, aby si pečlivě naplánovali pořadí, v jakém jednotlivé bloky navštíví.

Dále by vás mohlo zajímat… 
Projekt PsyMate
„PsyMate“ je student psychologie na české VŠ, který je ochotný obětovat trochu svého času, aby zodpověděl dotazy uchazečům o studium. Neváhejte kontaktovat PsyMates z naší katedry!“

I letos nám také můžete psát na náš blog!

Během DOD vám budeme odpovídat na dotazy týkající se studia na naší katedře, přijímacích zkoušek atd. i virtuálně! Neváhejte nám tedy napsat  – http://psych.upol.cz/blog/chatujte-s-katedrou-psychologie/

Tým Katedry psychologie se těší na viděnou!

Dny otevřených dveří 2015/2016

Dny otevřených dveří se na Katedře psychologie konaly 20. listopadu 2015 a 16. ledna 2016. Dohromady se jich zúčastnilo zhruba 300 návštěvníků. Na uvítanou dostali účastníci informační materiály. Hlavním bodem programu byla prezentace katedry, po které následovala část otázek a odpovědí a na závěr malé slosování z řad přítomných o malé dárkové předměty od katedry. Pro zájemce bylo taktéž připraveno malé občerstvení. Děkujeme všem za účast!

Dny otevřených dveří 2014/2015

Dny otevřených dveří se na Katedře psychologie konaly 21. listopadu 2014 a 17. ledna 2015 a zúčastnilo více než 500 zájemců o studium. Na uvítanou dostali účastníci složku s informačními materiály a malými dárky. Hlavním bodem programu byla prezentace katedry, po které následovala část otázek a odpovědí. Pro zájemce bylo připraveno malé občerstvení. Děkujeme všem za účast!

Den otevřených dveří na KP

Dne otevřených dveří se na katedře psychologie zúčastnilo 224 lidí. Na uvítanou dostali účastníci složku s informačními materiály a malými dárky. Hlavním bodem programu byla prezentace katedry, po které následovala část otázek a odpovědí. Pro zájemce bylo připraveno malé občerstvení. Děkujeme všem za účast a těšíme se na viděnou u přijímacích zkoušek.

Tým katedry psychologie

Dny otevřených dveří 2013/2014

Dny otevřených dveří se na naší katedře konaly 23. listopadu 2013 a 17. ledna 2014. Zúčastnilo se jich přibližně 400 zájemců o studium. Děkujeme za Váš zájem, jsme za něj rádi.

Nastavení cookies a ochrany soukromí

Na našich webových stránkách používáme soubory cookies a případné další síťové identifikátory, které mohou obsahovat osobní údaje (např. jak procházíte naše stránky). My a někteří poskytovatelé námi využívaných služeb, máme k těmto údajům ve Vašem zařízení přístup nebo je ukládáme. Tyto údaje nám pomáhají provozovat a zlepšovat naše služby. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas. Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat (odkaz najdete v patě stránek).

(Technické cookies nezbytné pro fungování stránek. Neobsahují žádné identifikační údaje.)
(Slouží ke statistickým účelům - měření a analýze návštěvnosti. Sbírají pouze anonymní data.)
(Jsou určeny pro propagační účely, měření úspěšnosti propagačních kampaní apod.)