XVI. ročník česko-slovenské konference Kvalitativní přístup a metody ve vědách o člověku

06. 02. 2017 / Lucie Reichová / Rubrika: Události / Přečteno 222x

Do diářů si můžete poznamenat další důležité datum – 6.-7. února 2017, kdy proběhne už 16. ročník konference Kvalitativní přístup a metody ve vědách o člověku, tentokrát na téma Hermeneutická spirála, (re)interpretace a hledání významu, a tentokráte v Českých Budějovicích!

Jaké zkušenosti máte s hermeneutikou, (re)interpretací a hledáním významu Vy? Máte na hledání významu a porozumění nějaký spolehlivý „návod“, či je to pro vás alchymie založená na otevřené kritické mysli, dobré vůli vnitřní poctivosti a ochotě přijmout riziko? Víte jak na validitu, nebo cítíte spíš postmoderní rezignaci? Případně to celé pro Vás vůbec není věda, i jen při zaslechnutí slovního spojení „hermeneutická spirála“ takzvaně „jdete do vývrtky“?

Vítáme příspěvky teoretické i praktické, především oceníme příklady dobré i špatné praxe. Oslovujeme tímto odborníky z věd o člověku i mimo ně. Interpretaci v tomto případě chápeme nejen jako snahu porozumět nějakému textu (v nejširším významu), ale i jako snahu své porozumění co nejvěrněji předat; to je podstatná část práce výzkumníka. Nebojte se proto ke své prezentaci (interpretaci svých výsledků) použít cesty a prostředky na konferencích méně obvyklé. Tématu tohoto ročníku konference se bude držet i společenský večer; nezveme žádnou kapelu, hudebními interprety budou sami účastníci konference. Nijak se toho nelekejte, mezi stálými účastníky jsou dobří muzikanti, a ti „potáhnou“ ty o trochu horší; momentální základní sestavu najdete zde. V pozdnějších nočních hodinách se mohou přidat i ti ještě o něco horší. Vývrtky nevozte, už i v Budějovicích se nalévá dobré víno, i když stále ještě jsme Mekkou piva.

Registrace a bližší informace na webových stránkách www.qak.upol.cz a na facebookové stránce www.facebook.cz/QAKonference

Sdílet článek na facebooku

Sociální sítě
[qrcode alt="Skenovat QR kód" size=330 class="" credit=FALSE shadow=true]

QR kód aktuální stránky:
psych.upol.cz/udalosti/xvi-rocnik-cesko-slovenske-konference-kvalitativni-pristup-a-metody-ve-vedach-o-cloveku/

Vaše zpráva *

jméno a příjmení *

Ochrana proti spamu *
captcha

e-mail *

Napsat vedoucímu katedry »