Školní psycholog na ZŠ a SŠ

Informace o kurzu také na: http://icv.ff.upol.cz/skolni-psycholog/

Začátek kurzu: 16.  září 2016

Počet hodin: 250

Určeno pro: školní či poradenské psychology nebo studenty 1. a 2. ročníků Mgr. studia psychologie (obdobně pro speciální pedagogy).

Cíl studia

Cílem studia je přispět ke zvýšení kvality a funkčnosti práce školních psychologů a školních speciálních pedagogů na našich základních a středních školách. Účastníci kurzu si osvojí, rozšíří a zkvalitní své poradenské kompetence a prohloubí profesní znalosti daného oboru. Kromě školních specialistů může být kurz obohacující také pro poradenské pracovníky ve školských poradenských zařízeních a dalších institucích.

O studium se mohou ucházet absolventi magisterských oborů psychologie nebo speciální pedagogiky, kteří dle Zákona 563/2004 Sb. mohou práci školního specialisty vykonávat (výjimečně mohou být přijati také studenti č. nebo 5. ročníků těchto oborů).

Studium je koncipováno s ohledem na požadavky praxe na odborný poradenský servis v základních a středních školách. Je zaměřeno na formování specifických dovedností potřebných pro výkon profese školního psychologa a školního speciálního pedagoga a na doplnění teoretických znalostí z jednotlivých suboblastí oboru.

Teoretické disciplíny, které jsou zařazeny v prvním semestru, jsou  postupně vystřídány praktickými psychosociálními a interakčními výcviky. V průběhu celého kurzu jsou zařazeny praxe účastníků na školách.

V programu jsou zúročeny zkušenosti z prvních dvou běhů kurzu, který byl účastníky hodnocen velmi pozitivně.

[qrcode alt="Skenovat QR kód" size=330 class="" credit=FALSE shadow=true]

QR kód aktuální stránky:
psych.upol.cz/studium/specializacni-vzdelavani/skolni-psycholog-na-zs-a-ss-skolni-pedagog-na-zs-a-ss/

Vaše zpráva *

jméno a příjmení *

Ochrana proti spamu *
captcha

e-mail *

Napsat vedoucímu katedry »