Aktuální oznámení studentům

obhajoby, státnice květen/červen 2018

20. 04. 2018 / Zuzana Sedláčková

Milé studentky a studenti,

níže můžete vidět několik shrnujících informací ke blížícím se obhajobám a státnicím. Obhajoby proběhnou v místnosti 3.07. Před obhajobou se setkáte všichni, kdo jsou nahlášeni na daný termín ve studentské místnosti, (321), kam vám přijdeme říct instrukce (doc. Vtípil, dr. Sedláčková). Obhajoby se zahajují cca 5 až 10 minut před osmou hodinou. Pokud je Vás na termínů více (týká se pouze některých termínů), tak bude ještě druhý blog obhajob se začátkem v pozdějších hodinách (začátek v XX hod, dle počtu studentů na termínu). Seznam, koho se týká čas zahájení před osmou hodinou, a koho zahájení pozdější, zde bude zveřejněn a/nebo Vám bude zaslán na osobní email v dostatečném předstihu. V den obhajoby dostanete při zahájení časový harmonogram obhajob, jak budete chodit za sebou. K obhajobě si nepřipravujete ppt prezentaci. Obhajovat budete „z hlavy“ bez pomocí papírků či jiných poznámek. Představíte svou práci během 5-7 minut. Stručně teoretickou část a pak se zaměříte především na cíle výzkumu, výzkumný soubor, výzkumné metody a výsledky. Během představování práce nereagujete na posudky. Ty se poté budou číst a vy na ně budete reagovat (1. čtení oponentského posudku, 2. možnost reagovat na posudek, 3. čtení posudku vedoucího, 4. možnost reagovat na posudek). Dále může následovat krátká diskuze nad závěrečnou prací. Výsledek obhajoby se dozvíte ihned na místě po vaší obhajobě. Známka z obhajoby vychází jak z posudků, tak z průběhu obhajoby. Jeden výtisk práce dostanete nazpět.

Státnice-odborné zkoušky budou probíhat v jiný den než obhajoba (místnost a čas viz informace ve STAGu na termínu, kde jste se přihlásili). Z každého okruhu si losujete dvě otázky. Souběžně si můžete vytáhnout otázky k jednomu či více okruhů, dle aktuální situace. Po vylosování otázek z okruhů však již není možné opustit místnost, jestliže jste nebyli z okruhu odzkoušeni. Pro přípravu na zkoušení budete mít vždy čas na tzv. potítku. Na přípravu máte vždy minimálně 15 minut. Známky z jednotlivých okruhů Vám budou oznámeny předsedou komise na konci zkoušení v rámci vyhlášení výsledků. Výše uvedené informace jsou rovněž k nalezení v normě 3/2017, kde je vše podrobně rozepsáno. Normu naleznete na úřední desce katedry. Instrukce v normě pro průběh obhajob a SZZK 3/2017 jsou závazné a obhajoby/SZZK probíhají vždy v souladu s touto normou.

Normu k nahlédnutí naleznete zde:

http://psych.upol.cz/wp-content/uploads/2013/08/Intern%C3%AD-norma-pracovi%C5%A1t%C4%9B-%C4%8D3_2017_obhajoby_SZZk.pdf

S pozdravem.Zuzana Sedláčková

Pracovní nabídka: psycholog Otrokovice

19. 04. 2018 / Romana Mazalová

Zaměstnám psychologa alespoň v předatestační přípravě ve své privátní praxi klinického psychologa na poliklinice v Otrokovicích, ŽL, práce převážně psychoterapeutická /mimo KBT/, možno i děti.

Kontakt: evadudeskova@gmail.com

PhDr. Eva Dudešková Otrokovice

18.4. 2. roč. EM1 – odpadá přednáška z experimentálky, cvika od 15:00 zústávají

18. 04. 2018 / Miroslav Charvát

Milé studentky a milí studenti,

omlouvám se, ale z rodinných důvodů musím zrušit dnešní (středa 18.4.) přednášku z Experimentální metody 1 pro 2. roč. Budou se konat pouze cvičení od 15:00 pro přihlášenou skupinu. Děkuji za pochopení. Šiřte prosím informaci mezi spolužáky.

Miroslav Charvát

Ztráty a nálezy

17. 04. 2018 / Radek Trachtulec (VRÁTNICE)

Na učebnách a chodbách se našla spousta věcí (šátky, šály, deštníky, rukavice, čepice, svetr, sako, bunda, několik termohrnků, plechový hrnek, pouzdra, notesy, knížky, ad.). Takže pokud někdo z vás nějakou věc postrádá, přihlaste se na vrátnici, protože věčně tyto věci skladovat nebudeme.

Přijímací zkoušky - písemná část

Přijímací zkoušky – písemná část

15. 04. 2018 / Romana Mazalová

Přejeme krásný den všem uchazečkám a uchazečům o studium na naší katedře.

Blíží se čas písemné části přijímacích zkoušek. Ta se bude konat ve dnech 19. – 20.5. 2018 (prezenční i kombinovaná forma). Každý z vás bude přizván pouze na jeden z těchto dvou dnů a v jeden den budete psát obě dvě písemné části. Tedy SPF (Test studijních předpokladů na FF UP), i OPS (Oborový test psychologie).

a) SPF – Test studijních předpokladů na FF UP

Písemný test SPF (Test studijních předpokladů ke studiu na FF UP s důrazem na orientaci v humanitních a sociálně-vědních disciplínách) je základem přijímací zkoušky pro všechny bakalářské obory FF UP. Test trvá maximálně 50 minut a má 50 otázek s možnostmi odpovědí a, b, c, d, e (podrobnější informace a závazné parametry testu jsou publikovány na stránkách FF UP v sekci přijímací řízení).
I když se student hlásí na více oborů, vykoná jen jeden společný test TSP, který bude započten ke všem přihláškám. Váha testu pro postup do 2. kola pro obor psychologie je 0,4 (40%).

b) OPS – Oborový test psychologie

Písemný test bude zaměřen na základní znalosti z oblasti psychologie, filozofie, sociologie a biologie (s důrazem na biologii člověka) v rozsahu témat, která jsou probírána ve výuce na středních školách. Test trvá maximálně 50 minut a má 50 otázek s možnostmi odpovědí a, b, c, d, e. Váha testu pro postup do 2. kola pro obor psychologie je 0,6 (60%).

Body z obou testů z 1. kola se přepočtou do jednoho skóru v rozsahu 0 – 100 bodů, přičemž každý z testů má v tomto výsledném skóru jinou váhu (40% SPF a 60% OTP). K ústnímu pohovoru (2. kolo) budou pozváni ti uchazeči o studium psychologie, kteří se v Testu studijních předpokladů a Oborovém testu z psychologie umístili mezi nejlepšími. Jejich seznam bude spolu s rozdělením do zkušebních komisí zveřejněn na těchto stránkách zde a také na internetové stránce FF UP v sekci Přijímací řízení – průběžné informace.

Znění testů z uplynulých let je zveřejňováno na webu FF UP v sekci Testy a zprávy z přijímacího řízení.

Držíme vám palce a těšíme se na vás.

Katedra psychologie

Doc. Šucha – zrušení konzultačních hodin 16. – 20. 4. 2018

15. 04. 2018 / Matúš Šucha

Milé studenty, studenti,

z důvodu mé nepřítomnosti v týdnu od 16. – 20. 4. 2018 se ruší moje konzultační hodiny. Děkuji za pochopení, Matúš Šucha

Dětské centrum Čtyřlístek, příspěvková organizace hledá psychologa na pracoviště v Havířově

13. 04. 2018 / Jan Šmahaj

Dětské centrum Čtyřlístek, příspěvková organizace hledá psychologa  na pracoviště v Havířově. Jedná se o plný pracovní úvazek na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, dle Zákoníku práce. Nástup ihned.

Požadujeme:

  • VŠ magisterské vzdělání – jednooborová psychologie,
  • Výhodou kurz psychologa ve zdravotnictví
  • řidičský průkaz sk. B – aktivní řidič,
  • praxe výhodou,
  • komunikativnost, samostatnost, svědomitost.

Pro bližší informace neváhejte kontaktovat Ing. Janu Carbolovou buď na níže uvedeném e-mailu či telefonicky 731126934 nebo navštivte naše stránky: www.dcctyrlistek.cz

Životopisy zasílejte na e-mail: carbolova@dcctyrlistek.cz

Nabídka práce: klinický psycholog Kroměříž

11. 04. 2018 / Romana Mazalová

Psychiatrická nemocnice v Kroměříži přijme Klinického psychologa (popř. Psychologa ve zdravotnictví).

Více informací v letáku.

Výuka Dr. Šmahaje se ve čtvrtek 12. 4. nekoná

11. 04. 2018 / Jan Šmahaj

Vážení studenti Úvodu do sociální psychologie a Kulturní antropologie 2. Z důvodu nemoci se výuka ve čtvrtek nekoná. Uvidíme se příští týden.

Zrušení konzultačních hodin – 10. 4. 2018 – Doc. Šucha

08. 04. 2018 / Matúš Šucha

Milé studentky a studenti,

dne 10. 4. se ruší mé konzultační hodiny, prosím stavte se ve středu 11. 4.

Děkuji za pochopení, Matúš Šucha

BC SZZK

05. 04. 2018 / Zuzana Sedláčková

Milé studentky a studenti,

od 1.května  2018 budou aktualizované okruhy k BC  SZZK okruh „klinická psychologie a psychopatologie“. Okruhy naleznete na http://psych.upol.cz/studium/bakalarske-studium/statni-zaverecne-zkousky/

S pozdravem.Zuzana Sedláčková

 

 

 

Psychoterapie dětí 1

05. 04. 2018 / Radko Obereignerů

Vážení studenti,

předmět Psychoterapie dětí 1 (PCH/PD1M) proběhne dle rozvrhu.

S pozdravem

Radko Obereignerů

 

1. stránka z celkem 3912345...102030...Poslední »
[qrcode alt="Skenovat QR kód" size=330 class="" credit=FALSE shadow=true]

QR kód aktuální stránky:
psych.upol.cz/rubrika/aktualni-oznameni-studentum/

Vaše zpráva *

jméno a příjmení *

Ochrana proti spamu *
captcha

e-mail *

Napsat vedoucímu katedry »