PhDr. Martin Dolejš, Ph.D.

Člen katedry

Martin dolejš

E- mail martin.dolejs@upol.cz
Telefon  +420 585 633 523
Konzultační hodiny pondělí 8 – 12 hodin, nebo jindy po osobní, e-mailové nebo telefonické domluvě
Pracovna 3.24

Dr. Dolejš se zabývá psychodiagnostickými nástroji a jejich standardizací,  tvorbou dotazníků a psychodiagnostických nástrojů. Rovněž se věnuje pedagogické a školní psychologii, adiktologii a rizikovému chování u adolescentů.

Životopis

Narodil se a prvních 18 let žil v západních Čechách. V Chebu absolvoval osmiletou základní školu a v textilním městě Aši střední průmyslovou školu textilní. V roce 2007 ukončil studium jednooborové psychologie na Katedře psychologie Filozofické fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a v následujících letech na téže katedře studoval postgraduální studium, které ukončil v roce 2010. Disertační práce nese název „Včasná efektivní diagnostika rizikového chování u adolescentů“. V letech 2005 až 2007 byl členem týmu „A nebo…“, které realizovalo akreditované vzdělávání školních metodiků prevence v Olomouckém kraji.  Od roku 2009 je koordinátorem v evropském projektu „Inovace a rozvoj kombinované formy výuky psychologie na Katedře psychologie FF UP Olomouc“ a také vedoucím projektového týmu „Vzdělávání a zvyšování kompetenci pro konkurenceschopnost akademických pracovníků a postgraduálních studentů“. Od roku 2010 působí jako odborný asistent na Katedře psychologie FF UP v Olomouci v oblasti kvantitativní, kvalitativní metodologie, konstrukce psychodiagnostických metod a psychologického výzkumu.

Životopis

Publikační činnost k 1.1. 2014