Mgr. Tomáš Dominik

Interní doktorand

E- mail tomas.dominik01@upol.cz
Telefon  +420 585 633 521
Konzultační hodiny  po domluvě přes e-mail
Pracovna  2.23

Tomáš Dominik se výzkumně zabývá otázkou vůle z pohledu kognitivní psychologie, psychofyziologie a neurověd. Ve svých předchozích kvalifikačních pracích se věnoval otázce svobodné vůle a Libetovu experimentu. V současné době směřuje své výzkumné aktivity k aplikaci designu Libetova experimentu v psychologické diagnostice.

Výuka

• Obecná psychofyziologie (spolupráce s dr. Procházkou)
  • Speciální otázky psychofyziologie

Publikační činnost

• Dominik, T., Zielina, M., Šmahaj, J., Procházka, R., Sedláčková, Z., & Dostál, D. (2016). Libetova svobodná vůle po 33 letech. In E. Maierová et al. (Eds.), PhD existence 2016. Česko-slovenská psychologická konference (nejen) pro doktorandy a o doktorandech. Sborník odborných příspěvků. Olomouc: VUP.
  • Dominik, T., Dostál, D., Zielina, M., Šmahaj, J., Sedláčková, Z., & Procházka, R. (2017). Libet’s Experiment: Questioning the Validity of Measuring the Urge to Move. Consciouness and Cognition, 49, 255-263.
  • Dominik, T., & Procházka, R. (2016). Libetův experiment v klinickém kontextu. In E. Maierová et al. (Eds.), PhD existence 2017. Česko-slovenská psychologická konference (nejen) pro doktorandy a o doktorandech. Sborník odborných příspěvků. Olomouc: VUP.

Aktivní účast na konferencích

• PHD EXISTENCE VII, Olomouc, Česká republika, leden 2017 (ústní prezentace, příspěvek do sborníku)
  • PHD EXISTENCE VI, Olomouc, Česká republika, únor 2016 (posterová prezentace, příspěvek do sborníku)
  • PSYCHOLOGICKÁ DIAGNOSTIKA BRNO, Brno, Česká republika, říjen 2015 (posterová a ústní prezentace)