Mgr. Kateřina Palová

Interní doktorand

E- mail katerina.palova01@upol.cz
Telefon  +420 585 633 531
Konzultační hodiny úterý 10:30 – 11:30 (+ dle dohody)
Pracovna  2.24

Mgr. Kateřina Palová je studentkou postgraduálního studijního programu Pedagogická psychologie. V současné době se zabývá především problematikou sociálně-emocionálního učení u žáků na 1. stupni základních škol a zaváděním preventivního programu Druhý krok. Kromě toho se zajímá také o motivaci dobrovolníků k práci s dětmi a mládeží, zážitkovou pedagogiku či krizovou intervenci.

Mimo katedru pracuje jako koordinátor projektu „Mezigenerační učení vedoucích mládeže“ Galénova nadačního fondu a školní psycholog na Fakultní základní škole dr. Milady Horákové a Mateřské škole Olomouc, Rožňavská 21.

Výuka

• Interakční psychologický výcvik
  • Úvod do pedagogické psychologie (spolupráce s dr. Smékalovou)
  • Odborná pedagogicko-psychologická praxe (spolupráce s dr. Smékalovou)

Publikační činnost

• Smékalová, E., Palová, K. (2016). Sociálně-emocionální učení na českých školách a preventivní program Druhý krok. Časopis Adiktologie.
  • Palová, K., Kolařík, M. (2015). Motivace k mimoškolní práci s dětmi a mládeží. Časopis Paidagogos.

psych.upol.cz/o-nas/lide/mgr-katerina-palova/